Atrakcje turystyczne nieopodal Kudowy

Obrzeża jak i okolice Gór Stołowych oraz samej Kudowy Zdroju to miejsca gdzie natrafić można naprawdę wiele wspaniałych i zapierających dech w piersiach krajobrazów jak i atrakcji. Aby się zapoznać z wszystkimi z nich trzeba pozostać w uroczym górskim miasteczku jakim jest Kudowa przynajmniej przez kilka dni.
Z ważniejszych punktów, które powinna zawierać Twoja mapa Kudowa Zdrój pamiętać należy o wizycie w Twierdzy Kłodzkiej, która jest jednym z najbardziej unikatowych zabytków jeśli chodzi o architekturę czysto militarną. Fortyfikacja ta powstała grubo ponad tysiąc lat temu i składa się z sieci rozbudowanych i modernizowanych praktycznie do wieku siedemnastego labiryntów.
Kolejny ważny punkt na trasie turysty odwiedzającego Kudowę to podziemna trasa turystyczna, która otwarta została z okazji tysiąca lat polskiej państwowości. W środku znaleźć możemy szlaki, muzea i wystawy mówiące o historii regionu, kulturze i tradycji jego mieszkańców.
Zanim po długim dniu zwiedzania wszyscy powrócą na swoje Kwatery Kudowa Zdrój warto jeszcze na chwilę chociaż zatrzymać się w odkrytej kilkadziesiąt lat temu Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych tutejszych okolic. Odkryta jak dotychczas długość korytarzy to ponad trzy tysiące metrów, a cały czas trwają badania i poszukiwania kolejnych.
Jeśli masz jeszcze siły i lubisz spacerować po górach warto zobaczyć Skalne Grzyby znajdujące się na jednym ze zboczy Gór Stołowych. Dojście pod te zgrupowanie form skalnych przypominających do złudzenia grzyby i wieże zajmuje zaledwie trzydzieści minut.

  Prosimy o kontakt
  z właścicielem obiektu i poinformowanie
  o niedziałającej stronie www.krokus.wkudowie.pl

  tel.[+48] 748661035  Opiekun strony - Tenet Jelenia Góra tel. 75 64 19 919
  Aby aktywowac strone nalezy sie zalogowac tutaj i przedłużyc ważnośc strony